Domů / Novinky / Manžetové knoflíčky se opět vracení

Manžetové knoflíčky se opět vracení

Manžetové knoflíčky se vracejí do módy - www.knoflicky.cz    Vše začalo v 17. století. Postupně se zájem o manžetové knoflíčky zvyšoval. Postupem času se pravidla společenského oblékání různě měnila, což mělo za následek to, že mnoho lidí na knoflíčky zapomínalo a nevyužívalo je. Vliv na to měl i nedostatek vhodných košil. Nyní se však opět vrací doba, kdy jsou zajímavým módním doplňkem.

Výběr je obrovský

Důvodem toho, proč ser manžetové knoflíčky opět vrací do módy, je jejich velký výběr. Už dávno se nejedná jenom o klasické elegantní prvku kruhového nebo čtvercového vzhledu, s výrazným vsazeným kamenem. Jejich varianty jsou mnohem zajímavější – a hravější. Doslova mohou symbolizovat zájmy toho, kdo je nosí.

Příkladem jsou varianty:

Sportovní – golf nebo cyklistika

Filmové – Star Wars, Batman, Superman

Automobilové – Audi, BMW

Ano, toto všechno jsou motivy spojené s manžetovými knoflíčky. Jde ale jenom o zlomek toho, co vše lze dnes pořídit.

Ceny jsou přijatelné

Jelikož manžetový knoflíček už není symbolem určitého postavení, ale spíše symbol elegance a bontonu, je možné mnoho variant koupit za skutečně příznivé ceny. Když se podíváme na několik příkladů oblíbených a designově povedených variant, lze mluvit o částkách, které se pohybují v nižších stokorunách. A to jsou ceny skutečně velmi příznivé.

Oblibě napomáhají také vhodné košile

Manžetové knoflíčky jsou určené jenom na určitý typ košile. I to byl důvod, proč se jejich popularita vytrácela. Mnoho mužů by je dost možná rádo nosilo, ale neměli vhodnou košili. A investice do té správné se jim s ohledem na příležitosti využití nevyplatila. I tento problém je již vyřešen a přispívá k tomu, že se knoflíčky opět vracejí do módy. To proto, že na trhu lze najít košile s univerzální manžetou. Co to znamená? Jedná se vlastně o košili 2v1. Podle potřeby ji lze nosit klasiky, zapnutou na knoflíčky, a v případě důležitosti události nebo jednání lze manžetu upravit tak, že bude zapnuta právě pomocí manžetových knoflíčků.